Whatsapp İşletmelere özel Whatsapp Business ile pazara girdi

Whatsapp İşletmelere özel Whatsapp Business ile pazara girdi
by

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, işletmeler için özel olarak tasarladığı Whatsapp Business uygulamasını yakın zamanda ülkemiz içinde indirmeye sundu.

Whatsapp Business Neler Sunuyor?

Öncelikli olarak küçük işletmelerin iş mesajları ve kişisel mesajlarını ayırabilmelerini ve müşterilerine dönüş yapmalarını sağlayan uygulama bu adımla birlikte büyük bir gelir elde etmeyi hedefliyor.

Whatsapp işletmelerin artık iletişim yeteneklerinin sınırını belirleyecek gibi görünüyor. Kullanıların işletmelere “geri dönüş ” ve işletmelerin kullanıcılara ulaşmada en kolay ve etkili araç olmaya çalışacak .

Uygulamayı indiren kobiler  artık işletme tanımlarını, eposta,  adres ve web siteleri gibi bilgileri girerek  işletme profillerini oluışturabilecekler. Whatsapp görüşmeleri sırasında kullanıcılar profilin işletmenın hesabı olduğunu görebilecekler.  Bunun işletmenin gerçek numarasını olduğunu bildiklerinde ise Whatsapp işletmelerin bu hesaplarına onay vereceklerdir.

Whatsapp Business ne gibi özellikler sunuyor?

İşletmelere birçok yeni araç sunan uygulama , aynı halefi Messenger’da ki gibi hızlı mesajları da entegre etmiş durumda. Uygulamanın en öne çıkan özelliklerine baktığımızda ise , İşletmelere özel profiller, Yeni mesajlaşma araçları, İstatistikler ve webde de kullanımı sağlayan Whatsapp web olarak sıralanabilir. Ama Whatsapp business birden çok telefona veya cihaza kurulamıyor. Bu nedenle tek cihaz kullanımı şimdilik işletmeler için sorun olarak görülebilir.

İşletme profilleri sayesinde firmalara daha kolay ulaşıp çözüm ve memnuniyetlerini dile getirebilecekler. İnsanlar ve kobilerin daha  basit ve daha hızlı bir biçimde iletişim kurmasını sağlayan Whatsapp web işletmeler için bir zorunluluk olacak gibi görünüyor. Bu kullanım normal Whatsapp kullanan kullanıcılarda bir değişiklik meydana getirmeyecektir.

Mesajlaşma İstatistikleri

Whatsapp web ile iletilerinizden kaç tanesinin başarıyla gönderildiği, ulaştığı ve okunduğu gibi önemli istatistiklere erişebilirsiniz.

Otomatik Mesajlar

Müşterilerinize cevap veremediğinizde, sizden ne zaman haber alabileceklerini bildiren uzakta mesajı ayarlayın. Ayrıca, müşterilerinize işletmenizi tanıtmak için bir karşılama mesajı da oluşturabilirsiniz.

Hızlı Cevaplar

Hızlı cevaplar, sıkça sorulan soruları kolayca cevaplayabilmeniz için sıklıkla gönderdiğiniz iletileri kaydetmenize ve yeniden kullanmanıza olanak tanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir